Savanorystė

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras padeda jauniems žmonėms ir organizacijoms atrasti savanorystės galimybes Lietuvoje ir užsienyje, konsultuoja vietinės ir tarptautinės savanorystės klausimais.

2012 m. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo  ugdymo centras buvo akredituotas kaip Europos savanorių tarnybos (šiuo metu Europos solidarumo korpuso) organizacija, kurios veiklą koordinuoja Kristina Raščiuvienė (koordinatorė) ir Rasa Ramanauskienė (mentorė). Centras yra vienas iš 30 Lietuvoje esančių siunčiančių savanorius organizacijų.

Mūsų centras koordinuoja vietinę ir tarptautinę savanorystę.

1. Vietinės savanorystės tikslas yra gerinti savanoriškos veiklos sąlygas Lietuvoje. Vietinė savanorystė yra skirta įvairaus amžiaus moksleiviams ir studentams, kurie trokšta savanoriauti mūsų centre. Vietiniams savanoriams organizuojami  pasiruošimo ir įsivertinimo mokymai, kur gali dalintis savo patirtimi, įvertinti atliktas veiklas, mokytis ir kurti ateities planus.

Jei nori tapti vietiniu savanoriu – rašyk Kristinai Raščiuvienei į arba tiesiog užsuk į „Šviesos“ centrą.

Kita vietinės savanorystės dalis yra internetinė duomenų bazė http://www.buksavanoriu.lt . Šio tinklalapio tikslas – sukurti tinklą tarp savanorių  ir organizacijų ieškančių savanorių arba jaunų žmonių siekiančių tapti savanoriais. Kviečiame aplankyti šią duomenų bazę! Čia rasite organizacijų, kurios ieško savanorių katalogą.

2. Tarptautinė savanorystės programa – Europos solidarumo korpusas – apima savanorius iš užsienio, atliekančius Savanorišką tarnybą Lietuvoje ir lietuvius, kurie nori atlikti savanorišką veiklą užsienyje. „Šviesos“ centras taip pat konsultuoja organizacijas Lietuvoje, kurios priima tarptautinius savanorius arba planuoja priimti ESK savanorius ateityje. 

Jei norėtum atlikti tarptautinę savanorišką veiklą užsienyje, rašyk Kristinai Raščiuvienei  adresu paneveziosm@gmail.com .

Jei turi klausimų, mūsų draugiškas kolektyvas suteiks visa tave dominančią informaciją!

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro veiklą finansuoja:

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra iš Europos Sąjungos programos „Europos solidarumo korpuso“.

Daugiau įdomios ir naudingos informacijos apie Europos solidarumo korpusą žemiau.

EUROPOS SOLIDARUMO KORPUSAS

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuri suteikia jaunimui (18-30 m.) galimybių savanoriaujant, atliekant praktiką, dirbant, įgyvendinant pačių inicijuotus projektus – kurti naudą vietos ar visos Europos bendruomenėms.

 

EUROPOS SOLIDARUMO KORPUSO VEIKLOS

Savanoriškos veiklos projektai:

 • Individualios savanoriškos veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę 2–12 mėn. visą darbo dieną vykdyti savanorišką veiklą pasirinktoje organizacijoje savo šalyje arba užsienyje.
 • Grupinės savanoriškos veiklos projektai, trunkantys 2 sav. – 2 mėn., suteikia galimybę 10–40 jaunų žmonių iš bent dviejų šalių grupei visą darbo dieną veikti solidarumo veiklose.

Profesinės veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę dirbti (3–12 mėn.) arba stažuotis (2–6  mėn.) įvairiuose sektoriuose, kuriuose vykdoma su solidarumu susijusi veikla ir kuriuose reikia motyvuoto, visuomeniškų pažiūrų jaunimo.

Solidarumo projektai – tai pačių jaunų žmonių inicijuota, parengta ir įgyvendinama nacionalinė veikla, teikianti naudą vietos bendruomenei. Trukmė 2–12 mėn. Teikti paraiškas gali jaunimo grupės (sudarytos iš bent 5 žmonių), užsiregistravusios Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje ir turinčios globojančią organizaciją (ji paraiškoje nurodoma kaip teisinis atstovas).

SĄLYGOS

Veiklos skirtos 18–30 metų asmenims. 

Savanoriams programa kompensuoja visas su dalyvavimu pasirinktame projekte susijusias išlaidas: kelionę, apgyvendinimą, vietinį transportą, kalbos kursus, mokymus ir sveikatos draudimą. Taip pat skiria kišenpinigius bei maistpinigius.

Profesinės veiklos projektų dalyviams kompensuojamos kelionės išlaidos. Taip pat su jais sudaromos darbo sutartys ir mokama pagal atitinkamus nacionalinius darbo užmokestį reglamentuojančius teisės aktus bei kolektyvines sutartis – tai reiškia, jog besipraktikuojantys ir dirbantys už savo pragyvenimą, būstą turi susimokėti patys iš darbdavio mokamo atlyginimo.

Taip pat savanoriams, stažuotojams ir įdarbintiems dalyviams internetu teikiama pagalba susidūrus su kalbos barjeru, mokymai bei konsultavimas.

Veiklų sritys:

 • Švietimas
 • Socialinė integracija
 • Sveikatos priežiūra
 • Parama teikiant maisto produktus
 • Migrantų ir pabėgėlių priėmimas
 • Aplinkos apsauga
 • Gaivalinių nelaimių prevencija

KAIP DALYVAUTI?

Jauni žmonės, norintys dalyvauti Europos solidarumo korpuse, kviečiami užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje.

Po registracijos galimi 3 variantai:

 • laukti pasiūlymo iš organizacijos, kuri pakvies projektui,
 • ieškoti priimančios organizacijos kitoje šalyje savarankiškai,
 • kreiptis į siunčiančią organizaciją Lietuvoje, kuri padės surasti tinkamą organizaciją bei projektą užsienyje, pasirengti būsimoms veikloms.